Działalność

Główna działalność Koła to rozpowszechnianie wiedzy i realizacja projektów z zakresu szeroko pojętej elektroniki i informatyki. Członkowie czynnie uczestniczą w pokazach na Dniach Otwartych i Festiwalu Nauki organizowanym przez Politechnikę Koszalińską oraz prezentują się na konferencjach naukowych.

W chwili obecnej w zasobach Koła znajduje się m.in. wyposażenie komputerowe z monitorami 32" i 65", aparatura laboratoryjna (zasilacze, generatory, multimetry, oscyloskopy, itp.), zestawy prototypowe z mikroprocesorami (np. AVR/ARM/ESP8266) i układami reprogramowalnymi (FPGA/CPLD), minikomputery (RPi), Lego Mindstorms EV3 i Abilix oraz osprzęt/narzędzia do projektowania, wykonywania i lutowania obwodów PCB. Projekty realizowane przez Koło zazwyczaj łączą w sobie elementy elektroniki (projektowanie PCB, lutowanie), informatyki (programowanie, sys. operacyjne, usługi i aplikacje sieciowe), mechaniki (budowanie robotów, wykonywanie makiet), a nawet wzornictwa/grafiki (projektowanie interfejsów), dlatego każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Członkowie Koła aktywnie działają również w zakresie projektowania i pisania gier komputerowych, uczestnicząc z sukcesami m.in. w zawodach z serii Game Jam.

Od 2019r. w ramach Koła funkcjonuje też Klub Krótkofalowców Politechniki Koszalińskiej, który realizuje łączności z radioamatorami z całego świata.